How to be /ímou/?

26. září 2008 v 12:37 | Vááš těhotný muž :-*** |  EMO
Je to celkem jednoduchý,ale něco ze základních rysů ema musíte vlastnit! Nevadí, že nemáte černé nebo světlonce žluté vlasy. Tohle zkrátka není podmínkou. Je to pouze zásada, která byla vžita,protože mnoho z EMO children následovali přesný určený styl. No ale - vás se přece nikdo neptal, jetli chcete mít takovou či jinou barvu vlasů. O tomle emo není. Emo child, je ten kdo se nebojí ukázat svoje city! To je jediná podmínka toho, abyste se mohli zařadit mezi EMO.
Všimněte si klasického oblečení těchto lidí - velmi často převažuje růžová a černá. Zamýšleli jste se už někdy nad tím co tyhle dvě barvy znamenají a proč tak často převažují? Je to opět o citech. I v jejich typu oblečení můžete nalézt stopy citu - růžová naznačuje lásku, něhu, porozumění a jemnost (zkrátka všechno co je se samotnou růžovou barvou spojováno) ….a naopak černá barva symbolizuje-smutek, strach (tato barva souvisí hodně se zklamáním). Emo people také holdují nápisům, ale jen takový, které opět něco naznačují.Jako například - co cítí, koho mají rádi (trička s oblíbenou hvězdou), co nenávidí.Emo je zkrátka hlavně (spíše jen) o pocitech! A tak se nemůže taky stát, že by si třeba některý z emo kluků vzal na sebe triko s nápisem: Chybí ti vitamín C? Podobný výstřelky a blbosti u nich nehledejte.
Zpět k otázce: Jak se stát emo? Zkrátka, buď emo jste nebo nejste. A abyste jím byli, musíte mít tu jedinou vlastnost o které tady celou dobu mluvím a to je CIT - NESMÍTE SE BÁT DÁT NAJEVO SVOJE POCITY, ať ste kdekoliv. Ostatní rysy ema vám pak můžou být ukradený. Nemusíte být smutný (jak se všude píše, že emo people a hlavně dívky takové jsou) , vono je tohle spíš špatně uvadeno na správnou míru. Ano emo girl jsou smutné, ALE TO JEN TEHDY, KDYŽ SE TAK CÍTÍ! A pokud vám tedy cit nechybí a emo obdivujete, zkuste přidat i trochu ze stylu oblíkání. Uvidíte, že se pak budete cítit víc jak emo, než kdyby jste si jen na něco hráli
  • Tak, za prvé musíte udělat radikální změnu, aby vás to nakoplo ještě víc a zvýšilo to vaší cílevědomost. Zajděte si (nejlépe sami) do pierce salonu. Vyberte si nejextravagantnější místo na vašem obličeji,abyste vypadali jako největší idot. (například: á la býk→ propíchněte si nosní přepážku uprostřed a navěste tam největší kruh jaký můžete. Á la cedník→ propíchněte si tři díry do spodního rtu podélně. Strčte tam kroužky, ptž tečky nejsou emo. ) Pokud vám to rodiče nedovolí, noste lacinou náhradu (ty hliníkový kroužky,kterýma se dávají dohromady nový ponožky postačí)
  • Za druhé změna šatníku. V tom teď nesmí chybět návleky na ruce, nohy. čelenka;nejlépe s lebkami a s mašlí , pokud možno co nejúchylnější růžový trička, upnutý kalhoty a conversky. Kupujte si o dvě čísla menší hadry, než vám doopravdy jsou. Emo hlavně nosí proužky, puntíky, hvězdičky a lebky. Často nakupujte v second-handech a nezapomeňte se tím chlubit.
  • Za třetí hudba. Musíte poslouchat něco, co zaručeně emo poslouchá. (najdete to na googlu → emo hudba) Natahejte si do svý mp3 všechny emo kapely , co najdete .Nevycházejte z domu nikdy bez sluchátek. Sluchátka si nechte v uchu i když nic neposloucháte. Mohlo by to působit problémy ve škole, ale image je image. Emo trpí.
  • Emo chování. Nedívejte se lidem do očí, noste spousta náramků a odmítejte je sundat, protože pod nimi by se mohly skrývat vaše emo jizvy.Buďte tiší , neupoutávejte pozornost. Když stojíte, svěste ramena. Když sedíte, špičky k sobě. Ve třídě co nejvíc vzadu a o hodinách dělejte , že brečíte. Při testech by se ve třídě měly do ticha ozývat vaše tlumené vzlyky.
  • Emo fotky → něco ,co zaručeně nesmí chybět. Foťte se často.Nejlépe zeshora , zakrývejte si pusu.Na internetu co enjvíce fotky prezentujte. Nezapomeňte si s ostatními emo na netu pořádně zastěžovat, jak je život nanic a že se zase chcete zabít.
  • Trable s láskou→ kreslete si do sešitu zlomený srdíčka. Co nejlépe si udělejte blog, kam budete psát jak je svět na ho*** a dávejte tam fotky emo boys. (snažte se ignorovat to, že jsou to všichni gayové a doufejte, že se do vás jednou nějaký z nich zamiluje) .
  • emo účes → černý vlasy, střižený nakrátko , pokud možno patka a co nejvíce do obličeje. Ofina se cení. Do vlasů si nezapomeňte dávat růžový cetky. účes je hlavní poznávací značkou emo, takže na něj dávejte patřičný důraz.
  • pokud splňujete všechny body , můžete se považovat za EMO. Teda lépe řečeno pořádná chodící parodie.Gratuluju. Vedlejší účinky → lidi na vás budou zírat jak na debila , častý hádky s rodiči ohledně vašeho vzhledu.
Emo pravidla nejsou! To by jste si měli sakra uvědomit. Proč by měl mít nějaký životní styl pravidla. Vždyť to ani není možné. Životní styl znamená to co každý den žijeme, jaké máme názory, co děláme ve volném čase, s jakými lidmi trávíme svůj život. A podle toho se můžete zařadit do určitého životního stylu. Slovo zařadit ale nesmíte brát doslovně. Někdo má rád diskotéky a uplá trička, tak je třeba technař. Ale neexistují žádné technařské pravidla.
A stejně tak je to i s emo stylem. Někomu se líbí žít emocionálně, tak je prostě emo. Ale i přesto, že emo nemá pravidla, můžeme emaře (ne emo pozéra) poznat podle určitých znaků. Emo uznává jakýsi životní styl a názory. Chce ovlivnit společnost, aby se chovala etičtěji a hummáněji - hlavně potom vůči zvířatům a přírodě jako takové. Proto se zajímá o politiku, ekologii a morální zásady. A i proto je zde snaha stát se sXe (SxE), což znamená "straight edge" - žádné drogy, tabák, alkohol (někdy třeba i kofein) a hlavně být veganem či vegetariánem. Také je tu samozřejmě silný " kult " DIY (nebo-li "Do It Yourself"), který spočívá ve vyrábění si různého oblečení, doplňků a pod. různými technikami. Prostě je to snaha být, co nejméně závislý na konzumní společnosti, což je v undergroundu vcelku předpokládaná záležitost. To by tak zhruba bylo k tomuto životnímu stylu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni, že jsi tu byl

Klik

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama